Konkurs plastyczno-historyczny pn. „100 – lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie” - podsumowany

Dodana: 13 listopad 2017 09:26

Po raz drugi w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko” w Supraślu odbyło się podsumowanie konkursu patriotycznego z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada.

Konkurs  zorganizowany został przez Starostę Powiatu Białostockiego, Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku -  Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Podsumowania konkursu i wręczenia nagród dokonały Pani Jolanta Den – Wicestarosta Powiatu Białostockiego, Dorota Łuckiewicz – zastępca Dyrektora Książnicy Podlaskiej oraz Małgorzata Rokicka – Szymańska – Kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego.

Do konkursu wpłynęło 58 prac plastycznych z 11 gmin Powiatu Białostockiego oraz Filii Bibliotecznej nr 9 w Białymstoku od uczestników z klas V-VII szkoły podstawowej. W dniu 23 października komisja oceniła prace plastyczne nadesłane do konkursu i postanowiła przyznać 4 nagrody (I, II i 2 x III miejsce) oraz 8 wyróżnień.

Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. dyplomy i książki, biblioteki gry planszowe natomiast osoby, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione otrzymały karty podarunkowe do sklepu decathlon (I miejsce o wartości 200 zł). Praca Pauliny Bonifatiuk z Ryboł (która zajęła I miejsce) będzie promować 100-lecie Odzyskania Niepodległości w 2018 r. Plakat został wydrukowany i przekazany do bibliotek terenowych i Książnicy Podlaskiej. Ponadto z wszystkich nadesłanych prac została zorganizowana wystawa, którą uczestnicy spotkania mogli podziwiać.

Po wręczeniu nagród można było wysłuchać ciekawego wykładu Pana Jacka Delerta (historyka, przewodnika) – „Droga do Niepodległości: od zaborów do wolnej Polski”. Natomiast na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu pod kierownictwem Pana Wojciecha Dudzińskiego.