Rynek 11 Listopada w Choroszczy oficjalnie otwarty po przebudowie

Dodana: 10 czerwiec 2019 12:01

Całkowicie nowy wygląd ma teraz Rynek 11 Listopada w Choroszczy. Do niedawna jeszcze park - teraz plac z fontannami i wyeksponowanym pomnikiem - w piątek po południu (07.06.2019 r.) został oficjalnie otwarty po rewitalizacji. Teraz mogą się tam odbywać wydarzenia kulturalne czy patriotyczne. Urzędnicy podkreślają, że to przywrócenie dawnych funkcji. „Na starych fotografiach jakie mamy, Rynek był placem a nie parkiem - mówi burmistrz Robert Wardziński. Przebudowa samego rynku to koszt ponad 5 mln zł. Inwestycja powstała przy wsparciu Powiatu Białostockiego, Urzędu Marszałkowskiego i Lokalnej Grupy Działania Narew.

Oprócz samego placu zmienił się także ruch wokół niego. Dodatkowo przebudowano ulice: Branickiego, Mickiewicza, Sienkiewicza i Dominikańską.

„Jako powiat wspieraliśmy gminę finansowo, bo Choroszcz realizowała tę inwestycję na drogach powiatowych. Jest ładnie, wszystko się zmieniło, mamy takie centrum w środku miasta, wreszcie Choroszcz ma Rynek z prawdziwego zdarzenia” – mówi starosta białostocki Jan Perkowski. „Przydałoby się tylko trochę więcej cienia, liczymy, że drzewa szybko urosną” – dodaje starosta.

Oficjalne otwarcie Rynku 11 Listopada było jednym z elementów 38. Dni Choroszczy.

Do niedawna był to park - teraz jest plac z fontannami i wyeksponowanym pomnikiem. Mogą się tam odbywać wydarzenia kulturalne czy patriotyczne. Inwestycja gminna powstała przy wsparciu Powiatu Białostockiego (w wysokości 2 mln 223 tys. zł).