Są pieniądze na przebudowę drogi Bobrowniki – Łużany – granica powiatu białostockiego

Dodana: 8 luty 2019 11:22

Są pieniądze na przebudowę drogi Bobrowniki – Łużany – granica powiatu białostockiego

 

To dobra informacja m.in. dla mieszkańców gmin: Gródek, Michałowo, Krynki oraz turystów.  Unia Europejska przyznała pieniądze na przebudowę drogi Bobrowniki – Łużany – do granicy powiatu białostockiego z powiatem sokólskim. Koszt inwestycji to 1 mln 132 tys. Euro (ok. 4 mln 868 tys. zł).  Pieniądze z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina, mają pokryć 90 % kwoty.

Droga Bobrowniki – Łużany – do granicy  powiatu jest bardzo uczęszczana. Wielu kierowców jedzie tędy na skróty z Gródka czy Michałowa do Krynek, a także z Białegostoku do przejścia w Kuźnicy.  W pobliżu są też odwiedzane przez turystów Kruszyniany.  Teraz droga jest żwirowa, po przebudowie będzie asfaltowa. Dalej prowadzi również utwardzona droga, należąca do powiatu sokólskiego.

Przebudowa drogi 1282 B  rozpocznie się w tym roku, ma być oddana do użytku do końca stycznia 2021 r.

Do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś - Ukraina  wpłynęło około 160 wniosków. Z województwa podlaskiego UE wybrała do realizacji 4, w tym ten dotyczący drogi powiatowej 1282 B. Pozostałe 3 wnioski złożyły : powiat sejneński, gmina Nowy Dwór i urząd marszałkowski w Białymstoku. 

 

(ebk)