Rada Powiatu Białostockiego

Dodana: 22 lipiec 2016 13:36

V Kadencja 2014-2018

Rada Powiatu Białostockiego – zdjęcia, noty  

1. Andrzej Babul

Andrzej Babul

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1960
Okręg wyborczy: nr 2 (Gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Środowiska
Kontakt: tel. 608 394 642,
e-mail:abubul@wp.pl


2. Danuta Maria Bagińska

 Danuta Maria Bagińska

Klub Radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe 
Wykształcenie: pomaturalne
Rok urodzenia: 1951
Okręg wyborczy: nr 2 (Gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż)
Funkcja: Wiceprzewodnicząca Komisji Promocji i Rozwoju Powiatu 
Kontakt: tel. 605 910 780, 
e-mail:magdabagińska1@wp.pl


3. Jacek Mariusz Bejm

Jacek Mariusz Bejm

Klub Radnych: Niezależni
Wykształcenie: inżynier leśnik
Okręg wyborczy: nr 3 (Gmina Czarna Białostocka, Gmina Wasilków)
Funkcja: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego
e-mail:jbejm@interia.pl


 

4. Bożena Bieryło

Bożena Bieryło

Wykształcenie: Wyższe
Kontakt: tel. 512 941 490 
Rok urodzenia: 1973
Okręg wyborczy: nr 4 (Gmina Turośń Kościelna, Gmina Choroszcz)
Funkcja: Radna Powiatu Białostockiego
e-mail: bozena.b.73@wp.pl


5. Antoni Bogdan

Antoni Bogdan

Okręg wyborczy: nr 4 (Gmina Turośń Kościelna, Gmina Choroszcz)


6. Maria Busłowska

Maria Busłowska

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1974
Okręg wyborczy: nr 5 (Gmina Łapy, Gmina Poświętne)
Kontakt: tel. 692 629 368, 
e-mail:mariabuslowska@onet.pl 


7. Roman Czepe

Roman Czepe

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1956
Okręg wyborczy: nr 5 (Gmina Łapy, Gmina Poświętne)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Kontakt: tel. 606 612 607,
e-mail:romanczepe@wp.pl
strona internetowa: www.portal.lapy.pl


8. Jolanta Den

Jolanta Den

Klub Radnych: Platforma Obywatelska 
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1977
Okręg wyborczy: nr 3 (Gmina Czarna Białostocka, Gmina Wasilków)
Funkcja: Wicestarosta Powiatu Białostockiego 
Kontakt: tel. 533 330 844,
e-mail: wicestarosta@powiatbialostocki.pl


9. Wojciech Fiłonowicz

Wojciech Fiłonowicz

Klub Radnych: Niezależni
Wykształcenie: wyższe
Okręg wyborczy: nr 1 (Gmina Gródek, Gmina Michałowo, Gmina Supraśl)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów 
Kontakt: tel. 604 401 926,


10. Krzysztof Gołaszewski

Krzysztof Gołaszewski

Klub Radnych: Radny Niezrzeszony
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1973
Okręg wyborczy: nr 5 (Gmina Łapy, Gmina Poświętne)
Kontakt: tel. 604 906 720,
e-mail: k_golaszewski@wp.pl


11. Barbara Grabowska

Barbara Grabowska

Okręg wyborczy: nr 2 (Gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż)


12. Jan Gradkowski

Jan Gradkowski

Klub Radnych: Niezależni
Wykształcenie: wyższe techniczne
Rok urodzenia: 1958
Okręg wyborczy: nr 2 (Gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego
Kontakt: tel. 619 447 006,
e-mail: gradkowskijan@gmail.com


13. Anna Grycuk

Anna Grycuk

Klub Radnych: Platforma Obywatelska
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1957
Okręg wyborczy: nr 1 (Gmina Gródek, Gmina Michałowo, Gmina Supraśl)
Kontakt: tel. 509 453 405,
e-mail:an.grycuk@wp.pl


14. Jan Kaczan

Jan Kaczan

Klub Radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wykształcenie: średnie
Rok urodzenia: 1953
Okręg wyborczy: nr 1 (Gmina Gródek, Gmina Michałowo, Gmina Supraśl)
Funkcja: Członek Zarządu Powiatu Białostockiego 
Kontakt: tel. 503 092 564,
e-mail: kaczan.jan@gmail.com


15. Paweł Kondracki

Paweł Kondracki

Klub Radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1980
Okręg wyborczy: nr 4 (Gmina Turośń Kościelna, Gmina Choroszcz)
Funkcja: Radny
Kontakt: tel. 506 036 522,
e-mail: pawelkon@go2.pl


16. Michał Kozłowski

Michał Kozłowski

Klub Radnych: Platforma Obywatelska
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1958
Okręg wyborczy: nr 1 (Gmina Gródek, Gmina Michałowo, Gmina Supraśl)
Funkcja: Radny 
Kontakt: tel. 507 821 458,
e-mail:taida_michal@o2.pl


17. Bogusław Kwiatkowski

Bogusław Kwiatkowski

Klub Radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wykształcenie: średnie
Rok urodzenia: 1954
Okręg wyborczy: nr 6 (Gminy: Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady)
Kontakt: tel. 513 098 009,


18. Ryszard Łapiński

Ryszard Łapiński

Klub Radnych: Radny Niezrzeszony
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1959
Okręg wyborczy: nr 5 (Gmina Łapy, Gmina Poświętne)
Funkcja: Radny
Kontakt: tel. 604 627 038,
e-mail:r_lapinski@op.pl


19. Zdzisław Łukaszewicz

Zdzisław Łukaszewicz

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Rok urodzenia: 1958
Okręg wyborczy: nr 6 (Gminy Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady)
Funkcja: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Białostockiego
Kontakt: tel. 609 662 143, 
e-mail:zdzisław.lukaszewicz@wp.pl


20. Antoni Pełkowski

Klub Radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wykształcenie: średnie techniczne
Rok urodzenia: 1954
Okręg wyborczy: nr 3 (Gmina Czarna Białostocka, Gmina Wasilków)
Funkcja: Starosta Powiatu Białostockiego 
Kontakt: tel. 570 175 555,
e-mail:starosta@powiatbialostocki.pl


21. Jan Bolesław Perkowski

Jan Bolesław Perkowski

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1978
Okręg wyborczy: nr 4 (Gmina Turośń Kościelna , Gmina Choroszcz)
Funkcja: Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego 
Kontakt: tel. 502 596 156,
e-mail:janperkowski@op.pl


22. Wiesław Pusz

Wiesław Pusz

Klub Radnych: Nasze Podlasie
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1956
Okręg wyborczy: nr 3 (Gmina Czarna Białostocka, Gmina Wasilków)
Funkcja: Przewdniczący Komisji Promocji i Rozwoju Powiatu
e-mail:w.pusz@powiatbialostocki.pl


23. Sylwia Rząca

Sylwia Rząca

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1973
Okręg wyborczy: nr 5 (Gmina Łapy, Gmina Poświętne)
Funkcja: Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Rodziny
Kontakt: tel. 605 246 939, 
e-mail:sylka_73@onet.pl


24. Marek Skrypko

Marek Skrypko

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1974
Okręg wyborczy: nr 2 (Gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Spraw Rodziny
Kontakt: tel. 880 495 994,
e-mail:m.skrypko@wp.pl
Strona internetowa: marekskrypko.pl


25. Henryk Suchocki

Henryk Suchocki

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1961
Okręg wyborczy: nr 1 (Gmina Gródek, Gmina Michałowo, Gmina Supraśl)
Funkcje: Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej
Kontakt: tel. 608 752 909,
e-mail:suchocki@o2.pl 


26. Jarosław Wądołowski

Jarosław Wądołowski


Klub Radnych: Nasze Podlasie
Wykształcenie: wyższe
Rok urodzenia: 1960
Okręg wyborczy: nr 6 (Gminy: Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady)
Funkcja: Przewodniczący Komisji Infrastruktury Technicznej
Kontakt: tel. 668 395 086,


e-mail:j.wadolowski@gminazawady.pl 


27. Zenon Żukowski

Zenon Żukowski

Klub Radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Wykształcenie: wyższe techniczne
Rok urodzenia: 1954
Okręg wyborczy: nr 3 (Gmina Czarna Białostocka, Gmina Wasilków)
Funkcja: Przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego
Kontakt: tel. 668 501 717,
e-mail:zukowski.zenon@gmail.com


 

 

Ponadto w kadencji 2014 - 2018 mandat radnego Rady Powiatu Białostockiego sprawowali:
1. Pan Krzysztof Dudziński - od dnia 24.11.2016r. do dnia 28.02.2017r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)
2. Pan Marek Szutko - od dnia 01.12.2014r. do dnia 04.03.2015r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)
3. Pan Marek Żmujdzin - od dnia 01.12.2014r. do dnia 20.10.2016r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)

 


Rada powiatu kontroluje działalność zarządu oraz powiatowych jednostek organizacyjnych pod względem zgodności z prawem w tym celu powołuje Komisję Rewizyjną.Oprócz czynności kontrolnych, zadaniem komisji rewizyjnej jest opiniowanie wykonania budżetu powiatu i występowanie z wnioskiem do rady powiatu w sprawie udzielenia lub nie udzielenia absolutorium zarządu.

Obsługa Rady Powiatu

Obsługę rady powiatu i jej komisji zapewnia wyodrębniona komórka organizacyjna starostwa. Do zakresu działania Biura Rady należy:

- przygotowanie i obsługa posiedzeń zarządu, sesji rady, komisji stałych i doraźnych, klubów radnych, w tym przygotowanie, gromadzenie i prowadzenie niezbędnych dokumentacji

- prowadzenie zbioru i rejestru uchwał rady i zarządu

- prowadzenie rejestrów interpelacji i wniosków radnych oraz poszczególnych komisji.

- przekazywanie uchwał, wniosków i interpelacji i wniosków radnych oraz poszczególnych komisji.

- prowadzenie biura przewodniczącego rady - gromadzenie i udostępnianie zbioru aktów prawa miejscowego ustanowionego przez powiat.

nr tel. do Biura Rady Powiatu : 85 740 39 76 

Radni według okręgów wyborczych, z których zostali wybrani:

Okręg wyborczy nr 1
Obejmujący gminy: Gródek, Michałowo, Supraśl
1. Pani Anna Grycuk
2. Pan Jan Kaczan
3. Pan Michał Kozłowski
4. Pan Wojciech Fiłonowicz
5. Pan Henryk Suchocki - od dnia 26.03.2015, Pan Marek Szutko - od dnia 01.12.2014r. do dnia 04.03.2015r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)


Okręg wyborczy nr 2
Obejmujący gminy: Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Suraż
1. Pan Andrzej Babul
2. Pani Danuta Maria Bagińska
3. Pani Barbara Grabowska 
4. Pan Jan Gradkowski
5. Pan Marek Skrypko 


Okręg wyborczy nr 3
Obejmujący gminy: Czarna Białostocka, Wasilków
1. Pan Jacek Mariusz Bejm
2. Pani Jolanta Den
3. Pan Antoni Pełkowski 
4. Pan Wiesław Pusz
5. Pan Zenon Żukowski


Okręg wyborczy nr 4
Obejmujący gminy: Turośń Kościelna, Choroszcz
1. Pan Antoni Bogdan
2. Pani Bożena Bieryło - od dnia 30.03.2017, Pan Krzysztof Dudziński - od dnia 24.11.2016r. do dnia 28.02.2017r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)
3. Pan Paweł Kondracki
4. Pan Jan Bolesław Perkowski
5. Pan Marek Żmujdzin - od dnia 01.12.2014r. do dnia 20.10.2016r. (stwierdzenie wygaśnięcia mandatu)

 


Okręg wyborczy nr 5
Obejmujący gminy: Łapy, Poświętne
1. Pani Maria Busłowska
2. Pan Roman Czepe
3. Pan Krzysztof Gołaszewski 
4. Pan Ryszard Łapiński
5. Pani Sylwia Rząca


Okręg wyborczy nr 6
Obejmujący gminy: Tykocin, Dobrzyniewo Duże, Zawady
1. Pan Bogusław Kwiatkowski
2. Pan Zdzisław Łukaszewicz
3. Pan Jarosław Wądołowski