Oświata

 • Uczniowie z Łap i Czarnej Białostockiej zdobywali doświadczenie zawodowe we Włoszech

  Ilustracja do artykułu 1.jpg
  2021-06-15 08:33:07

  Dwa tygodnie trwały praktyki techników - informatyków i techników hotelarstwa w Rimini u wybrzeży Adriatyku. 27 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach i Zespołu Szkół w Czarnej Białostockiej wyjechało do Włoch na praktykę, dzięki zaangażowaniu szkoły w projekt Erasmus+.

 • 3,5 mln zł z funduszy unijnych na nowy wymiar edukacji w Łapach

  Ilustracja do artykułu a.jpg
  2021-03-29 15:33:46

  Inwestycja ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach. Obie placówki są zarządzane przez Powiat Białostocki.

 • Uczniowie ZS w Czarnej Białostockiej pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

  Ilustracja do artykułu a.jpg
  2021-03-03 12:48:22

  Co roku 1 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To hołd oddany bohaterom podziemia antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, lecz w dalszym ciągu walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. W tym roku po raz kolejny dyrekcja i uczniowie ZS w Czarnej Białostockiej spotkali się przed pomnikiem na Placu Konstytucji 3 Maja, aby uczcić ich pamięć.

 • Łapski ZSM z akredytacją Erasmusa

  Ilustracja do artykułu a.jpg
  2021-03-02 13:02:21

  Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach znalazł się na liście 433 placówek z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Akredytacja daje ogromną możliwość otwarcia na międzynarodową współpracę i szeroko pojętą wymianę: doświadczeń, uczniów i kadry pedagogicznej.

 • 3,5 mln zł dla szkół branżowych w Łapach

  Ilustracja do artykułu gazeta -ZSM projekt.JPG
  2021-02-03 10:21:28

  Dotację w wysokości 3,5 mln przyznał dwóm szkołom Powiatu Białostockiego Zarząd Województwa Podlaskiego. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę jakości kształcenia zawodowego w Łapach, a pochodzą z RPO WP.